ניכוי הוצאות השבחה בחישוב מס שבח במכירת נכס – חשוב מאד!!!

החל מיום 1.1.19, נכנס לתוקף החוק לצמצום השימוש במזומן, התשע"ח – 2018 ("החוק"). החוק נועד להגביל את השימוש במזומן, כדרך להיאבק בפשיעה ובהלבנת ההון, ולאפשר שימוש באמצעי תשלום מתקדמים ויעילים. החוק קובע מספר איסורים ומגבלות על שימוש במזומן ובשיקים, כאשר הסנקציות למי שמפר אותן הן קנס כספי ומאסר.

עד ליום 1.1.19 רשות המסים הכירה ב-4 חלופות על מנת להכיר בהשבחה כדלהלן: חשבונית מס, הצגת הסכם התקשרות, הצגת חוות דעת שמאית ובמקרה של חברה – טופס יא', שיציגו את עלויות הבניה.

מיום 1.1.19 השתנתה עמדת רשות המסים והחלופות הנ"ל אינן רלוונטיות. יש להציג חשבונית מס/קבלה או ראיה על העברה בנקאית/צילום המחאה.

ככל שמעוניינים לדעת יותר כיצד החוק משפיע על מישורים/נושאים נוספים בתחום הנדל"ן, מוזמנים לפנות אליי דרך האתר, בדוא"ל או למס' 054-6493700.

מעניין? שתפו!

מאמרים נוספים שיעניינו אותך

מה צריך לדעת לפני רכישת דירה מקבלן

לפני חתימת על חוזה לרכישת דירה מקבלן, יש לבצע בדיקות משפטיות מקדימות וחיוניות, שכן לאחר חתימתכם על "טופס רישום", אתם עלולים לגלות כל מיני בעיות,

מיסוי דירה שלישית

לפני כחודש אישרה ועדת הכספים (בראשותו של ח"כ גפני) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת משרד האוצר בנוגע למיסוי דירה שלישית. החייבים במס כל מי שמחזיק